E-SHOP
NOVĚ VYSTAVENÉ ZBOŽÍ
AKTUALITY, INFORMACE

1.) Celá naše nabídka není zatím ještě kompletně vystavena - pokud Vám něco v naší nabídce schází, tak nás neváhejte kontaktovat.

2.) ZALOŽENA NOVÁ KATEGORIE "VÝPRODEJ SKLADU" = AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ PRO UVOLNĚNÍ SKLADOVÝCH PROSTOR = !!! POZOR - TATO NABÍDKA SE PO VYPRODÁNÍ JIŽ NEBUDE OPAKOVAT !!!

3.) MOŽNOST ZASLÁNÍ I NA SLOVENSKO A DO POLSKA(PLATBA MOŽNÁ V EURECH I VE ZLOTÝCH) !!!

VAŠE DOTAZY
• Potřebujete s něčím poradit?
• Jste firma, či obchodník a chcete prodávat naše zboží?
• Máte zájem o výrobek z proutí na míru?
• Chybí Vám zde nějaký produkt, který by jste uvítali v naší nabídce?
• ... tak nám neváhejte napsat - uvítáme jakékoliv Vaše dotazy
Počítadlo návštěvnosti

TOPlist

Info o zboží: Výroba, údržba, atesty, použité materiály apod.

  • 1. Proutěné zboží
  • 2. Výrobky ze dřeva:
  • 3. Sáně, sáňky a jejich příslušenství
  • 4. Dětský sortiment


1. Proutěné zboží:

Původ zboží(Made in) - všechny naše proutěné výrobky pocházejí z Evropy a jsou tedy bez konzervačních chemických látek, které se používají např. u zboží dovezeného z Asie.

Rozměry - vzhledem k tomu, že jsou všechny proutěné výrobky vyráběny ručně a většina bez šablon(šablony jsou jen u šuplíků, skříněk apod.), tak se mohou rozměry lišit cca o 5-8%. Pokud tedy potřebujete nějaký výrobek přesných rozměrů, tak se ptejte na rozměry ještě před koupí(změříme Vám to osobně ve skladu dle aktuálních skladových zásob).

Barva – všechny proutěné výrobky z Evropské produkce mají stejnou barvu (středně hnědá), která jen mění odstín v závislosti na stáří – čerstvě upletený výrobek je nejsvětlejší a časem pak tmavne(odstín se může mírně měnit až jeden rok v závislosti na podmínkách použití a uskladnění). Pokud chcete mít doma stejný odstín u všech proutěných výrobků, tak vězte, že během roku se Vám barvy u všech výrobků srovnají na téměř stejný odstín.

Barvení a lakování - jedná se o čistě přírodní materiály bez povrchové úpravy lakováním(kromě výjimek uvedených přímo u konkrétního produktu). Případné barevné zdobení apod. je prováděno přírodními mořidly, které ovšem mohou časem měnit barvu a zesvětlat(proto se také nedoporučuje barvení celého výrobku – časem pak na něm mohou vznikat fleky, když barva nerovnoměrně mění svůj odstín). Barevné provedení, či zdobení se samozřejmě může lišit od fotek uvedených u produktu.

Údržba – u nelakovaných výrobků je velmi jednoduchá a praktická údržba. Zaprášený výrobek můžete snadno osprchovat čistou vodou, případně použít hadru, či houbičku na nádobí. Pokud se vyskytne na výrobku povrchová plíseň(např. ve vlhkých místnostech), tak jej po opláchnutí ještě omyjete octovou vodou, nebo přímo octem.

Uskladnění – výrobky z proutí nikdy nenechávejte dlouhodobě uskladněné vmístnostech s vysokou vlhkostí(např. velmi vlhké sklepy, či vlhké prádelny bez odvětrávání apod.) – v těchto případech se může objevit na proutí také vnitřní plíseň, která se těžko likviduje. I když lze tuto plíseň také odstranit, tak může zanechat na výrobku neodstranitelné tmavé skvrny.

Venkovní použití – u proutěného sezónního nábytku, který máte přes léto venku, většinou nehrozí plíseň, když občas zmokne – důležité je ovšem, aby deště nebyly dlouhodobé. Pak se již doporučuje výrobek očistit, vysušit a uskladnit na suchém místě. Dlouhodobý pobyt na přímém slunci může ale také proutí poškodit(to pak praská), proto vždy doporučujeme venkovní nábytek uskladňovat do místností, nebo pod přístřešek, aby se nezkracovala jeho životnost(neplatí pro použití pod zastřešeným altánem apod.).


2. Výrobky ze dřeva:

Původ zboží(Made in) – téměř všechny naše výrobky ze dřeva pocházejí z EU(případné výjimky jsou vždy uvedeny u konkrétního produktu).

Druh dřeva – je uvedený vždy u každého produktu. Ve většině případů se jedná o pevné a masivní dřevo z Buku, Dubu nebo Javoru. Dále také máme výrobky z měkčích dřevin jako jsou Borovice, či Smrk.

Barvení a lakování – ve většině případů nabízíme nejraději výrobky bez těchto povrchových úprav(pokud to jejich povaha dovoluje – dekorační předměty apod.). Jestliže je ale někde uvedeno barvení, či lakování, tak je to vždy provedeno za pomocí ekologických, vodou ředitelných barev a laků, případně přírodních mořidel.

Údržba – u nelakovaných výrobků je velmi jednoduchá a praktická údržba – viz. stejné jako u proutěného zboží.

Uskladnění – u nelakovaných výrobků – viz. stejné jako u proutěného zboží.

Venkovní použití – u dřevěných dekorací, určených na trvalý venkovní pobyt, vždy doporučujeme použít konzervační látky proti škůdcům a lazurovací barvy pro venkovní použití(většinou jsou i s konzervačním účinkem).


3. Sáně, sáňky a jejich příslušenství:

Původ zboží(Made in) – všechny naše sáně pocházejí z Evropy a jsou tedy bez konzervačních chemických látek, které se používají např. u zboží dovezeného z Asie.

Druh dřeva – vždy se jedná o pevné a masivní dřevo z Buku, Dubu, případně z Javoru.

Lakování – je vždy provedeno za pomocí ekologických, vodou ředitelných barev a laků.

Údržba – po použití se vždy doporučuje sáně očistit a uskladnit na suchém místě. Případná povrchová rez na kovových skluznicích není na závadu a lze lehce odstranit.

Uskladnění – po skončení sezóny vždy sáně očistěte a uložte na suchém místě.

Výrobní nesrovnalosti – mějte na paměti, že sáně jsou vyrobeny z ohýbaného dřeva – z „živého“ materiálu, který může ve změněných podmínkách „pracovat“(rozpínat se, smršťovat a kroutit). Na aktuální sezónu se sáně vyrábějí již od Dubna, takže mají dost času na vyzrání. Může se tedy např. stát, že nebude místy skluznice naprosto napnutá(vlivem sesychání), což ovšem nemá žádný vliv na použití sáněk a při jejich používání se rozdíl také částečně srovná. Stejně je tomu tak u konstrukce ze dřeva, která nemusí být vždy přesně symetrická a rovná, nebo zde mohou být jiné kosmetické nesrovnalosti, ale na jízdní vlastnosti to nemá žádný vliv. Sáňky jsou určeny pro rekreační a sportovní účely, nikoliv na výstavu do vitríny, takže se u nich preferuje pevné a kvalitní spojení před naprostou vzhledovou dokonalostí a precizností. Drobné nedostatky v opracování, který by mohly vadit např. u domácích dekorací v bytech, nemají žádný vliv na použití sáněk určených ke svému účelu. Tyto informace jsou sice pro naprostou většinu rozumně uvažujících lidí zcela zbytečné, ale bohužel se najdou takoví, co vyžadují naprostou dokonalost i u tohoto typu zboží – v jejich případě pak doporučujeme vyhledat např. precizní Tyrolské sáně, které jsou ovšem za několikanásobně vyšší ceny.


4. Dětský sortiment:

Původ zboží(Made in) – téměř všechny naše výrobky pro děti pocházejí z EU(případné výjimky jsou vždy uvedeny u konkrétního produktu).

Barvení a lakování – většinou se jedná o čistě přírodní materiály bez povrchové úpravy lakováním a barvením. Případné barvení a lakování je vždy prováděno přírodními, nezávadnými laky, barvami a mořidly, které ovšem mohou časem zesvětlat, nebo se mohou snadněji sedřít(toto je bohužel„daň“ za ekologii a bezpečnost našich dětí).

Atesty – téměř všechny výrobky mají atesty nezávadnosti a mnohé mají také další atesty na bezpečnost apod. – vždy uvedeno u konkrétního produktu.

Velké plus navíc – u naprosté většiny zboží(od hraček až po matrace, postýlky apod.) máme OSOBNĚ vyzkoušenou alergickou snášenlivost = náš malý Daniel má od narození silný atopický ekzém, takže hned poznáme, zda je materiál i samotný výrobek kvalitní(u výrobků, kde vidíme nežádoucí reakce, tak je okamžitě vyřazujeme z nabídky, i když by se u jiných dětí nemusely žádné reakce vyskytnout ).